ČVUT Drone Academy & Chicken Wings-CTU

Person responsible
doc. Ing. Jan Roháč, Ph.D., Katedra měření, FEL, ČVUT
Organized by

všechny zájemce o drony a létání s nimi zveme na setkání konané dne 19.2.2020 od 17:00 v T2:H1-34.

Náplň setkání:

• seznámení se studentským týmem Chicken Wings-CTU zabývajícím se vývojem a výrobou soutěžních UAV, který se každý rok účastní soutěží po celém světě.
  • seznámení s plánovanými činnostmi ČVUT Drone Academy.
  • seznámení se změnou legislativy související s provozem dronů od 1.7.2020.

Chicken Wings-CTU
Zajímá tě aerodynamika, konstrukce a avionika letounů? Chceš něco i prakticky dělat? Máš chuť závodit a soutěžit?
Ve studentském týmu Chicken Wings-CTU skloubíš nejen teorii s praxí, ale získáš i znalosti z jiných oborů. Neváhej a přidej se!

Účelem ČVUT Drone Academy je nabídnout studentům napříč ČVUT zajímavou volno-časovou alternativu, která současně bude zábavná a poučná. Studenti se mohou:

• naučit létat s drony a to nejenom základní ovládání, ale i řízení na brýle a létat na čas (závodit :) ),
  • získat přehled o legislativě spojené s provozem dronů,
  • sestavit si vlastní dron pod vedením zkušeného konstruktéra dronů,
  • dovědět se o novinkách v oblasti dronů a nových technologiích.